Vidět syna dát gól Barceloně? Nádherný pocit, říká sestra Sýkorová

22. 9. 2022

ZAJÍMAVOST

Výsledkově nezazářila, ale výkonem fotbalová Viktoria Plzeň v prvním zápasu letošní Ligy mistrů na slavném Camp Nou v Barceloně ani nezklamala. Určitě největším hrdinou utkání z českého pohledu byl Jan Sýkora, rodák ze Švihova a syn staniční sestry chirurgického oddělení Klatovské nemocnice Ivany Sýkorové. Barceloně vstřelil plzeňský středopolař jediný gól. Zmínka o něm nemůže chybět ani v magazínu Srdce.

Kde jste utkání sledovala a jaký to byl pocit?

Ivana Sýkorová: Pocit je to i po několika dnech pořád nádherný. Vidět syna, jak hraje na stadionu Barcelony, které od dětství fandí, s bráchou jako malí nosili její dres a říkal, že tam jednou bude hrát, tak to je úžasný pocit ho tam skutečně vidět. A že dal gól? Tak to je úplný sen. Měla jsem slzy v očích. Ale nepřekvapilo mě to. Spíše to, že ho dal hlavou. Vždycky patřil na hřišti k těm menším, takže góly hlavou moc nedával.

Zápas jsem sledovala doma právě se starším synem. Zápas byl po rozlosování skupiny hodně brzy a nechtěla jsem se narychlo uvolňovat z práce, když už byly rozepsané služby. To bych holkám neudělala. Navíc už jsem s Honzou na spoustě zápasů v evropských pohárech byla, když hrál za Slavii, takže mi to teď ani nevadilo. Navíc se do Barcelony chystám během podzimu na krátký zájezd, takže si tamní stadion nakonec stejně prohlédnu. A pak je tu ještě listopadový zápas, kdy bude Barcelona v Plzni. To snad budu přímo v hledišti.

Hrál jste na stadionu Camp Nou a dal gól Barceloně. Snil jste o tom někdy?

Jan Sýkora: Když jsem byl kluk, tak jsem si představoval, že budu hrát fotbal. Neřešil jsem kde, za koho, jak se k tomu cíli dostanu. Jen jsem snil. Barcelona byl a je klub, kterému jsem fandil, fandím a vždy budu. Měl jsem po celém pokoji vylepené plakáty hvězd tohoto týmu. To, že někdy budu mít tu možnost si na Camp Nou zahrát a vstřelit tam branku, je něco neskutečného. Skupina Ligy mistrů, 77 tisíc lidí, gól, to vše je něco nepředstavitelného. A teď se stalo skutkem.

FC Viktoria Plzeň v Lize mistrů

• FC Viktoria Plzeň se letos dostala počtvrté ve své historii do nejslavnější klubové soutěže Ligy mistrů (Champions League).
  • Jejími soupeři v základní skupině jsou FC Barcelona, Bayern Mnichov a Inter Milán.
  • První zápas v Barceloně skončil prohrou 1:5. A ani první domácí zápas s Interem nebyl vítězný (0:2).

Dáváte góly levou i pravou nohou, jako by mezi nimi nebyl rozdíl. Ale hlavou?

Nebudou vás teď spoluhráči posílat na rohy do vápna? Upřímně už jsem pár gólů hlavou dal. Paradoxně hned můj první v lize byl také hlavou. Co se týče spoluhráčů, tak tuhle úlohu určitě i nadále přenechám jim.

Co si z gólu v Barceloně nejlépe vybavujete?

Abych řekl pravdu, tak jen útržky. Vím, že v tu chvíli to byla směsice euforie a únavy. Nikdy na ten gól ale nezapomenu.

Jak tipujete zápas s Barcelonou v Plzni?

Doufám, že ji potrápíme víc než na Camp Nou a potěšíme plzeňské fanoušky.

_____________________________________________________________________________

Bohužel do listopadové odvety Jan Sýkora s největší pravděpodobností nezasáhne, neboť si v posledním ligovém zápase se Slavií poranil koleno.

Fotografie použity a zveřejněny s laskavým svolením FC Viktoria Plzeň.