Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku

Oddělení je jediným mimoplzeňským specializovaným pracovištěm ORL v kraji. Jeho služby využívají zejména pacienti z okresů Klatovy, Domažlice, Plzeň–jih, Strakonice i Plzeň-město. Používá špičkové diagnostické i léčebné přístroje.

Péče

Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku se zabývá chirurgickým i konzervativním léčením chorob hlavy a krku v celé šíři oboru. Léčí pacienty dětského věku i dospělé..

Sortiment léčených onemocnění a diagnóz

• akutní a chronická zánětlivá onemocnění
  • traumata a jejich následky
  • onkologická onemocnění
  • onemocnění smyslových orgánů (sluch, rovnováha, čich, chuť)
  • vrozené vady a jejich komplikace
  • odstraňování cizích těles z dýchacích a polykacích cest
  • traumatologie hlavy a krku

Operativa je v rozsahu

• hlavy (kromě nitrolební)
  • a krku (zevně i endoskopicky)

KN ORL 1

Užívané léčebné metody jsou na úrovni současné ORL medicíny

• chirurgie klasická a endoskopická
  • terapie medikamentozní, inhalační
  • endoskopie léčebná a diagnostická

Operační výkony

• MUDr. Martin Soukup - externí
  • Daria Maksimova

Nelékařští zdravotníci

S vysokou odbornou erudicí, profesionálním přístupem a empatií pečují dále o pacienty všeobecné a praktické sestry,  ošetřovatelky a sanitáři.

obecný kontakt 376 335 127
primář 376 335 448 / 449 zdenek.novak@klatovy.nemocnicepk.cz
vrchní sestra 376 335 129 katerina.haisova@klatovy.nemocnicepk.cz
lůžka dospělí 376 335 324 / 303
lůžka děti 376 335 426 / 436
ambulance 376 335 126 - 129

Oddělení

Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku provádí diagnostiku a základní vyšetření v ambulatním traktu v 1. podlaží nemocnice (vlevo od hlavního vchodu do monobloku).

Lůžka jsou k dispozici v rámci společného lůžkového fondu s chirurgickým oddělením (dospělí pacienti) ve 3. nadzemním podlaží a s dětským oddělením (dětští pacienti) ve 4. nadzemním podlaží. Počet lůžek je dán potřebou oddělení.

Oddělení využívá skvěle vybavené operační sály.

Plánek nemocnice

2013094719-spolecna-luzka

Ambulance

Ambulance ORL se nachází vlevo za hlavním vchodem do monobloku (přízemí, západní křídlo).

Ambulance ORL

Hospitalizace

K plánovanému výkonu a hospitalizaci se hlaste u sestry na ORL ambulanci, která se nachází v (přízemí) hlavní budovy nemocnice.

Do nemocnice si přineste občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, průkaz dočasné pracovní neschopnosti (máte-li jej vystavený) a vyplněné požadované dotazníky. U svého praktického lékaře si vyzvedněte dokumentaci (kartu) nebo její výpis. Pokud není dohodnuto jinak, přineste si k příjmu výsledky nutných předoperačních vyšetření zajištěných Vaším ošetřujícím praktickým lékařem, dále vyplněný administrativní dotazník event. pediatrickou anamnézu, pokud se jedná o dítě.

Vhodnou výbavou je domácí obuv, župan, pyžamo a věci osobní potřeby (toaletní papír, mýdlo, hřeben, kartáček na zuby apod.). Doporučujeme ponechat doma cenné věci (šperky, dražší mobilní telefon), větší obnos peněz či vkladní knížky. Za případnou ztrátu věcí nemocnice neručí.

S sebou si vezměte ideálně v originálním balení a s údaji o dávkování veškeré léky, které dlouhodobě užíváte, neboť je budete zřejmě užívat i během hospitalizace. Po domluvě s ošetřujícím lékařem vysaďte 10 dní před přijetím Anopyrin či jiný lék na ředění krve.

Podpora

V rámci nemocnice má ORL oddělení k dispozici všechna důležitá diagnostická, komplementární a podpůrná pracoviště.

Oddělení spolupracuje s klinickými pracovišti.