Nechte se naočkovat v Klatovech

Klatovská nemocnice provádí i nadále očkování proti onemocnění covid. Naší snahou je, aby očkování bylo efektivní a pro vás srozumitelné. Proto zde nabízíme všechny důležité informace o provozu našeho očkovacího místa. 

AKTUALITY

Očkování bez registrace pokračuje

Očkování bez registrace pro dospělé (16+) pokračuje tradičně v pátky dopoledne.  Děti a mládež od 12 do 15 let očkujeme pouze s registrací.

Bez registrace (16+) - monoblok KN (ortopedická ambulance)
  • PÁ  |  8 - 12 hod

Očkovací místo se přestěhovalo do ortopedické ambulance

V průběhu července se OČM KN přestěhovalo do prostor ortopedických ambulancí. Vstup je hlavním vchodem a z vestibulu doprava.   


Očkování mládeže 12 až 15 let jen s registrací

Termíny pro očkování mládeže od 12 do 15 let nabízíme nadále dle počtu registrovaných zájemců této kategorie. U očkování je přítomen pediatr. Zájemce musí doprovázet zákonný zástupce, zpravidla rodič. 


Očkování dětí do 11 let žádejte primárně u jejich pediatrů 

V očkovacích centrech v Plz. kraji se ztotožňujeme s názorem odborníků, že děti by měli primárně očkovat jejich praktičtí lékaři pro děti a dorost (PLDD).  Vyzýváme proto rodiče, aby očkování dětí žádali primárně u nich. Věříme, že se této role rádi ujmou. 

Očkovací místa používají modifikovanou vakcínu Comirnaty Omikron BA.4-5 od Pfizeru

Očkovací místa nemocnic Plzeňského kraje používají k očkování proti onemocnění covid modifikovanou vakcínu Comirnaty Omicron BA.4-5, která je účinná jak proti původnímu kmeni viru SARS-Cov2, tak i proti převažující variantě Omikron. Nově upravená vakcína od konsorci Pfizer/BioNTech je ovšem určena jen pro posilující dávky, tedy pro celkem 3. a 4. dávku očkování. Není vhodná pro nově očkované osoby. Informace k očkování 2. posilující dávkou (celkem čtvrtou)

Kdo se může nechat dát očkovat druhou posilující dávkou?

Očkují se zájemci od 18 let. V případě nadměrného zájmu je priorita věk nad 60 let nebo rizikové skupiny. 

Odstup od 1. posilující dávky (3. dávky) musí být minimálně 4 měsíce. Odstup od prodělaného onemocnění covid se doporučuje 3 měsíce.

V KN očkujeme vakcínou Pfizer.

Jak se nechat dát naočkovat 2. posilující dávkou?

K očkování 2. posilující dávkou se lze objednat přes rezervační systém nebo je možné využít termíny očkování bez registrace (info výše/vlevo).


Jak se objednat k očkování?

Vytvořte registraci na webu registrace.mzcr.cz a vyberte si očkovací místo "Klatovská nemocnice". Až přijdete na řadu a obdržíte SMS s PIN2, proveďte objednávku na rezervace.mzcr.cz.  


Dotazníky k očkování - ke stažení a vyplnění


Co vás dále zajímá

Kde se očkuje?

Očkujeme přímo v Klatovské nemocnici: Plzeňská 929, Klatovy IV - v prostorách ortopedických ambulancí. Vstup je hlavním vchodem a z vestibulu doprava.   

Jak získám certifikát o očkování?

Certifikát o absolvování očkování ať už první nebo druhou nebo třetí dávkou si lze stáhnout na portálu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz

Čím se v Klatovech očkuje?

Naše očkovací místo očkuje dlouhodobě vakcínami Pfizer a jednorázovou vakcínou Janssen

Vakcína Novavax dorazila do ČR a následně i do Plzeňského kraje na počátku března. Vzhledem k nízkému zájmu i o tuto "klasickou" proteinovou vakcínu a balení po více dávkách bude v kraji pro veřejnost k dispozici jen na jediném očkovacím místě a to v Plzni na EUC klinice. Registraci a rezervaci je proto nutné udělat právě na toto očkovací místo registrace.mzcr.cz. Vakcína není určena k přeočkování třetí posilující dávkou. Je pouze pro nově očkované. 


Zápatí - další informace

esf eu MMR

©2023 Skupina Nemocnice PK
Created by Beneš & Michl.