Gynekologicko-porodnické oddělení

Péče

Gynekologicko-porodnické oddělení Klatovské nemocnice poskytuje pacientkám diagnostická vyšetření, konzervativní i operační léčbu gynekologických onemocnění, preventivní gynekologickou péči a těhotným ženám zajišťuje komplexní prenatální a porodnickou péči a služby. 

babygalerie – kopie

Klatovská porodnice 

stvořena pro nejkrásnější moment života

  

Gynekologická péče 

Gynekologická část oddělení vyšetřuje a léčí gynekologické potíže v celém rozsahu oboru s výjimkou některých maligních tumorů indikovaných k radikální onkochirurgické terapii (tyto pacientky jsou odesílány na specializovaná klinická pracoviště). Jinak oddělení provádí širokou škálu abdominální i vaginální operativy včetně endoskopie.

Nejčastější gynekologické operace

Detailní popis plánované operace dostane pacientka v rámci předoperační přípravy v takzvaném dokumentu o informovaném souhlasu, kde ji příslušný lékař průběh plánované operace vysvětlí a zodpoví veškeré dotazy. 

Malé gynekologické výkony

Jednodenní gynekologická chirurgie

Řada výkonů je prováděna rovněž v režimu tzv. jednodenní chirurgie.

Klientky se mohou objednávat na gynekologické ambulanci, kde obdrží veškeré informace a budou kompletně připraveny k výkonu (krevní náběry, interní vyšetření včetně registrace EKG a anesteziologické vyšetření). Potřebné informace obdrží pacientky v písemné podobě.


Tým

Vedení

Kuneš

MUDr. Bohumil Kuneš

primář

376 335 441

bohumil.kunes@klatovy.
nemocnicepk.cz 

Burešová

Mgr. Markéta Burešová

vrchní sestra

376 335 504

marketa.buresova@klatovy.
nemocnicepk.cz
 

 Lékaři

 • MUDr. Jaroslav Matuška – zástupce primáře
 • MUDr. Barbora Poláčková
 • MUDr. Helena Fuchsová
 • MUDr. Vendula Svobodová
 • MUDr. Nikol Ježková
 • MUDr. Ivana Potočová
 • MUDr.  Simona Píšová
 • MUDr. Lucie Benešová
 • MUDr. Jana Borníková
 • MUDr. Veronika Tauerová
 • MUDr. Tomáš Sýkora
 • MUDr. Zuzana Kováříková
 • MUDr. Pavel Suško
 • MUDr. Ivana Vlachová
 • MUDr. Klára Fišlová - MD

 Nelékařští zdravotníci

Svědomitě a odborně o ženy z Klatovska i dalších regionů pečují sestry a ošetřovatelky gynekologického oddělení a v porodnické části i porodní asistentky a personál novorozeneckého oddělení, popř. rehabilitační pracovnice. 


Kontakt

oddělení 376 335 503
primář 376 335 441 bohumil.kunes@klatovy.nemocnicepk.cz
vrchní sestra 376 335 504 marketa.buresova@klatovy.nemocnicepk.cz
lékaři 376 335 442
ambulance 376 335 708
porodnice 376 335 521
šestinedělí / novorozenci 376 335 536

Oddělení

Gynekologicko-porodnické oddělení se nachází v 5. podlaží hlavní budovy, kde je i zákrokový sálek určený k provádění malých gynekologických výkonů. Gynekologické operace se provádějí na gynekologickém operačním sále, který je součástí centrálních operačních sálů v 3. podlaží.

Gynekologická část oddělení má 18 lůžek v dvou a třílůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí a wi-fi. U  lůžek je komunikační zařízení pro přivolání personálu.

Porodnice má 14 lůžek v jedno- až třílůžkových pokojích. Všechny pokoje mají ve vybavení polohovatelná lůžka, noční stolek, TV, přebalovací stůl, dětskou postýlku, vaničku, šatní skříň. U každého lůžka je dorozumívací zařízení. Součástí každého pokoje je sociální zařízení. 

Porodní trakt je tvořen třemi porodními boxy. Součástí vybavení je porodnické lůžko, vyhřívané lůžko pro první ošetření novorozence, postýlka pro novorozence, sprchový kout, WC. Jeden z porodních boxů je vybaven vanou pro hydroterapii při porodu. Pro polohování rodičky je využíváno dvojlůžko, relaxační míč nebo žíněnka. Součástí porodních sálů je sekční sál, který slouží pro plánované či akutní operativně vedené porody.

Plánek nemocnice

KN - GPO 3

Ambulance

Součástí gynekologického oddělení jsou i gynekologické ambulance. Ambulantní trakt je tvořen pracovišti, které zajišťují preventivní a dispenzární péči, slouží pro kontroly klientek po operaci, pro ošetřování všech akutních případů. 

Gynekologické ambulance


Hospitalizace

K plánovanému výkonu a hospitalizaci se do nemocnice dostavte ráno od 7:00 do 8:00 hodin určeného dne. K přijetí se hlaste u sestry na příjmové gynekologické ambulanci v suterénu hlavní budovy nemocnice. 

Pokud se nemůžete dostavit v určený termín, kontaktujte nemocnici 376 335 111. Malé gynekologické výkony provádíme denně, pacientky se mohou dostavit nalačno od 7:00 do 9:00 rovněž na příjmovou ambulanci.

Do nemocnice si přineste občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, průkaz dočasné pracovní neschopnosti (máte-li jej vystavený) a vyplněné požadované dotazníky. U svého ošetřujícího lékaře si vyzvedněte dokumentaci (kartu) nebo její výpis. Pokud není dohodnuto jinak, přineste si k příjmu výsledky nutných předoperačních vyšetření zajištěných Vaším ošetřujícím lékařem.

Vhodnou výbavou je domácí obuv, župan, pyžamo a věci osobní potřeby (toaletní papír, mýdlo, hřeben, kartáček na zuby apod.). Doporučujeme ponechat doma cenné věci (šperky, dražší mobilní telefon), větší obnos peněz či vkladní knížky. Za případnou ztrátu věcí nemocnice neručí. 

S sebou si vezměte ideálně v originálním balení a s údaji o dávkování veškeré léky, které dlouhodobě užíváte, neboť je budete zřejmě užívat i během hospitalizace. O lécích informujte ošetřujícího lékaře. Po domluvě s ošetřujícím lékařem vysaďte 10 dní před přijetím Anopyrin či jiný lék na ředění krve.


Podpora

V rámci nemocnice má gynekologicko-porodnické oddělení k dispozici všechna důležitá diagnostická, komplementární a podpůrná pracoviště.

Oddělení spolupracuje s klinickým pracovištěm.


Zápatí - další informace

esf eu MMR

©2024 Skupina Nemocnice PK
Created by Beneš & Michl.