V Klatovské nemocnici chodil Mikuláš. Dětští pacienti dostali s nadílkou i kalendáře splněných přání

5. 12. 2022

KRÁTKÁ INFORMACE

Tradičně jako každý rok navštívil i letos dětské oddělení Klatovské nemocnice Mikuláš se svým doprovodem. Navštívil všechny hospitalizované pacienty i část ambulantních. Rozdal mikulášskou nadílku a v ní také originální adventní Kalendář splněných přání od Nadačního fondu Dobří lidé Česka. Součástí kalendáře jsou i důležitá vánoční poselství a také hraná pohádka. Už posedmé ho pro dětská oddělení nemocnic nechal vyrobit zakladatel fondu Plzeňan Tomáš Bursa. Klatovské nemocnici ho předal před týdnem.

Tomáš Bursa onemocněl před zhruba deseti roky rakovinou. Měl to štěstí, že se po včasném operačním zákroku a následné léčbě z nemoci zotavil. Svůj šťastný osud si uvědomil a založil nadační fond, který pomáhá nemocným dětem. Vydává mimo jiné i adventní kalendáře s originálním motivem a ty pak věnuje pacientům především dětských onkologických pracovišť, ale také standardním dětským oddělením.

„Letos putují kalendáře do 12 českých nemocnic a tří nemocnic na Slovensku,“ uvedl Tomáš Bursa s tím, že na tvorbě kalendáře se opět podíleli žáci plzeňské školy Martina Lutera. Za prvé zvolili jeden z hlavních motivů titulní kresby „vánoční stromek“ a za druhé připravili a nahráli spolu s Tomášem Bursou pohádku, kterou si lze prohlédnout na YouTube pomocí QR kódu na zadní straně kalendáře.

Stromek pochopitelně symbolizuje Vánoce. „Další motiv, kterým je andělské srdce, má přinést dětem a jejich rodičům lásku a naději, což je všemocný lék na všechny lidské bolesti a starosti“ říká Tomáš Bursa. Ilustraci připravila rokycanská výtvarnice Jana Audesová. Nadační fond a výrobu kalendáře podpořili malí i větší sponzoři zejména z Plzeňského kraje.

Více o nadačním fondu https://dobrilideceska.cz/