Prvním uživatelem rodinného pokoje je Sebastian a maminka Adéla

10. 10. 2024

NOVINKA

Dnes dvoudenní Sebastian a maminka Adéla Szedmáková se stali prvními uživateli rodinného pokoje, který byl nově vytvořen v porodnici Klatovské nemocnice (info zde). Oproti ostatním pokojům je vybaven a vyzdoben více podomácku a maminka má možnost díky dvoulůžkové posteli mít u sebe po celou dobu pobytu například partnera nebo jiný doprovod. Sebastianova maminka sice tuto možnost nevyužívá, ale i tak novou službu chválí.

„Asi nejsem tím správným prvním hostem v tomhle rodinném pokoji, protože ve skutečnosti nejsem ani nijak náročná a ani tu se mnou nemůže být partner. Pokoj jsem si původně vybrala vlastně jen proto, protože chci mít svůj klid a být na pokoji sama, ale jednolůžkové pokoje byly zrovna obsazené,“ říká sympatická maminka. Zpětně je ale za tuto shodu okolností ráda.

„Manželská postel je vlastně super, protože si můžu vzít malého k sobě a hezky se sem vejdeme. Zároveň může přijít manžel i s malou dcerou a ta, kdyby byla unavená, tak si také na chvilku lehne. A samozřejmě prostředí a doplňkové vybavení je také fajn. Rozhodně nelituji,“ říká rodička s tím, že kdyby byla prvorodička, určitě by uvítala i přítomnost tatínka. „Před těmi dvěma roky, když jsme měli dceru, tak tu ale rodinný pokoj ještě nebyl. Teď když máme dceru, tak musí být tatínek s ní,“ vysvětluje maminka, která se domnívá, že právě mezi ženami čekajícími své první dítě se zájemkyň o novou službu najde spousta. „A to ještě není pokoj definitivně hotový. Včera mi sestry říkaly, co sem ještě přijde.“

Z dalších služeb porodnice využívá hlavně stravování formou švédského stolu, který je všem rodičkám k dispozici 24 hodin denně v kuchyňce. „Potřebuji si doplnit energii, takže si dávám hlavně sladké věci - ovoce a třeba tvarohové dezerty,“ dodává Adéla Szedmáková, která se ale pochopitelně už těší domů, což se jí i čipernému klučíkovi brzy splní.

Sebastian Šašek se narodil 8. října. Při narození vážil 3830 gramů a měřil 52 centimetrů. Jemu, mamince a všem dalším dětem a rodičům přeje klatovská porodnice hodně zdraví a báječné dětství.