Porodnice v Klatovech pořídila systém Combitrac pro úlevu od porodní bolesti

30. 3. 2023

NOVINKA

Porodnice Klatovské nemocnice neustále zlepšuje své služby. Po zavedení bufetového stravování pro rodičky pořídila nově například porodní systém Combitrac, který umožňuje alternativní vedení první i druhé doby porodní mimo klasické porodnické lůžko. Rodičkám slouží jako alternativní úlevová metoda, u které může aktivně asistovat i partner. Některé rodičky si už nový systém se spokojeností odzkoušely.

Mobilní porodní systém od německé firmy Fedromed se skládá ze závěsného zařízení k zajištění stability rodičky, sedačky pro partnera, porodnické stoličky a dalšího příslušenství včetně míče, nahrazujícího stoličku v první době porodní. "Systém umožňuje rodičce s partnerem zaujmout některou z více než deseti poloh během první doby porodní. Hlavní výhodou je vyšší opora, zapojení svalů horní části těla a zároveň uvolnění pánevního dna," popisuje vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Markéta Burešová.