Patrik si na svět pospíšil a tatínek měl o to větší radost

3. 1. 2021

PRVNÍ NOVOROZENEC

Měl se narodit až 8. ledna. Ale možná proto, že tušil, jak moc se na něj těší tatínek, začal se drát na svět už o týden dřív. A udělal tím tátovi Patrikovi hned dvojitou radost. V 16:37 na Nový rok se totiž Patrik Julius Lacko (3030 g / 48 cm) stal prvním miminkem roku 2021 narozeným v klatovské porodnici a také v nemocnicích Plzeňského kraje. Podle maminky Jitky si narození syna i prvenství vyžádalo v Sušici, kde rodina bydlí, pořádnou oslavu.

„Mě to ani tak nepřijde, ale tatínek, když se dozvěděl, že Patrik junior je prvním novorozencem roku, měl i z toho velkou radost. Hned řekl, že si musí v pondělí koupit Klatovské deníky a ukázat Patrika všem blízkým,“ popsala maminka Jitka. Ona i Patrik jsou v pořádku a těší se, že půjdou brzy domů. „Táta byl u porodu, ale kvůli opatřením nejsou možné návštěvy. Tak se těším, až budeme zase všichni pohromadě,“ říká Jitka s tím, že na malého Patrika čeká doma i osmiletá sestra Pavlínka.

Porod proběhl spontánně. První náznaky, že se Patrik klube na svět, přišly po poledni. Před druhou hodinou už v Sušici nebylo o čem pochybovat a rodina se vydala do Klatov. „Tady jako by si to rozmyslel a chtěl nás ještě napínat. Sestřičky mi proto napustily vanu, kam jsem si lehla, a za hodinku byl Patrik na světě,“ doplňuje šťastná maminka.