Opět se očkuje první dávkou a otevírá se nové očkovací místo v Plané

15. 2. 2021

KRÁTKÁ INFORMACE

Nemocnice Plzeňského kraje v tomto týdnu opět obnovují očkování proti onemocnění covid první dávkou. Na toto očkování je k dispozici 450 až 500 vakcín typu Pfizer. Očkováni budou výhradně senioři nad 80 let, kteří si očkování zajistili přes centrální rezervační systém. Očkovat se bude ve všech nemocnicích akutní péče (Domažlice, Klatovy, Rokycany, Stod) a nově také v Nemocnici následné péče Svatá Anna v Plané.

„V uplynulých dvou týdnech nebylo očkování první dávkou kvůli nedostatečným dodávkám vakcín možné. Bylo nutné všechny dodané vakcíny využít na přeočkování druhou dávkou. Tu již dostal zdravotnický personál, rizikoví pacienti, záchranáři a klienti a zaměstnanci domovů pro seniory,“ říká mluvčí nemocnic Jiří Kokoška. „A v tomto týdnu budou přeočkováni také senioři nad 80, kteří absolvovali první kolo očkování v lednu. Jedná se zhruba o 1500 osob. Protože máme ale na tento týden až dva tisíce vakcín, můžeme opět očkovat až pět stovek nových zájemců.“

Z nemocnic Plzeňského kraje očkují už od poloviny ledna Domažlická, Rokycanská a Stodská nemocnice, které mají svá očkovací místo přímo v budově nemocnice, a dále Klatovská nemocnice, která má očkovací místo v Kulturním domě Družba. Tento týden se ale otevře nově i očkovací místo v Nemocnici Svatá Anna v Plané v okrese Tachov. Registrovat se na toto očkovací místo je možné od začátku února.

„Další dodávky očkovacích látek očekáváme v polovině tohoto týdne. Podle množství budeme rozhodovat, kolik termínů budeme moci otevřít v příštím týdnu. Předpokládáme, že jich bude mnohem více,“ doplňuje mluvčí.

Podrobnosti k očkování odkilkem zde

Kde jsou očkovací místa nemocnic Plz. kraje?

Domažlická nemocnice

• v hlavní budově nemocnice (Kozinova 292, Domažlice) na interním oddělení A vlevo z vestibulu nemocnice

Klatovská nemocnice

• v Kulturním domě Družba (Domažlická 767, Klatovy) hlavním vchodem (imobilní zadním vchodem) - stejné místo jako v případě 1. dávek - kdo byl očkován poprvé zde, bude i podruhé