Oblast zdravotnictví povede přímo hejtmanka Ilona Mauritzová. Ke zvolení do čela kraje gratulujeme

12. 11. 2020

TISKOVÁ ZPRÁVA PK, GRATULACE

Hejtmankou Plzeňského kraje byla při dnešním ustavujícím zasedání Zastupitelstva Plzeňského kraje zvolena Ilona Mauritzová. V Radě Plzeňského kraje bude mít mimo jiné na starost také oblast zdravotnictví, kterému se věnuje podstatnou část svého profesního života. Jako jednu z hlavních současných priorit zmínila při svém úvodním projevu boj s koronavirem a ochranu těch nejzranitelnějších. „Mým cílem je pracovat pro občany Plzeňského kraje bez ohledu na to, koho při volbách podpořili,“ uvedla nová hejtmanka.

Více k ustavujícímu Zastupitelstvu Plzeňského kraje na webu Plz. kraje.

Za krajské nemocnice pogratuloval nové hejtmance předseda představenstva Nemocnic Plzeňského kraje Marek Kýhos: "Jménem svým i zaměstnanců nemocnic blahopřeji docentce Iloně Mauritzové k jejímu zvolení do čela Plzeňského kraje. Jsem potěšen, že bude vést i oblast zdravotnictví, které má nejen v Plzeňském kraji a nejen v současné době mimořádný společenský význam. Jsem přesvědčen, že její zkušenosti, blízkost k oboru a zájem o Plzeňský kraj napomohou nejen v řešení současné epidemiologické situace, ale v příštích letech i v dalším rozvoji zdravotní a zároveň i nemocniční péče," uvedl Marek Kýhos.

Coby děkanka Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni (kterou vedla i jako rektorka 2011 až 2015), poskytla Ilona Mauritzová v roce 2018 rozhovor do magazínu nemocnic Plzeňského kraje Srdce 2/2018: