Krajské nemocnice mají na dalších sedm dní dva tisíce vakcín

21. 1. 2021

KRÁTKÁ INFORMACE

Navzdory centrálnímu poklesu dodávek očkovací vakcíny Pfizer, obdržely nemocnice Plzeňského kraje na dalších sedm dní dvojnásobek vakcín než v předchozích dvou dodávkách. Konkrétně si dnes Klatovská nemocnice převzala v Plzni a uložila do mrazicího boxu 390 lahviček vakcíny (2 boxy), tedy zhruba 2200 dávek. Ještě dnes nebo v dalších dnech si své podíly odvezou i Domažlická, Stodská a Rokycanská nemocnice a také městská nemocnice v Sušici. Krajské nemocnice budou pokračovat v očkování klientů v domovech pro seniory, ale hlavně navýší očkování zájemců z rezervačního systému, tedy seniorů ve věku nad 80 let.Termíny pro ně budou uvolňovat postupně dle organizace očkování v jednotlivých zařízeních.