Klatovské transfuzní pracoviště vede nově hematoložka Kateřina Nováčková

7. 3. 2024

KRÁTKÁ INFORMACE

Novou vedoucí lékařkou pracoviště transfuzní služby Klatovské nemocnice je od března MUDr. Kateřina Nováčková. Hematoložka, která v nemocnici působí již od roku 2011, nahrazuje ve funkci MUDr. Janu Zítkovou. Ta se po dlouhých letech ve vedení transfuzního oddělení rozhodla vyslyšet nové výzvy a odchází pracovat mimo Klatovskou nemocnici. V novém působišti ji přejeme hodně úspěchů.

Kateřina Nováčková v Klatovské nemocnici začínala na transfuzním oddělení, poté působila převážně na pracovišti klinické biochemie a hematologie. Řadu let vede hematologickou ambulanci. Mnohé dárce krve a plazmy, prostředí i chod klatovského transfuzního oddělení zná a je připravena jej dále rozvíjet, aby se zde dobře cítili stávající i noví dárci.

„Plánujeme už brzy zavést stálý bonusový program pro prvodárce ale také zatraktivnit a motivovat k pravidelným návštěvám i současné dárce krve i plazmy. Zároveň připravujeme možnost dárcovství v odpoledních hodinách. Víme totiž, že je plno lidí, kteří by rádi krev darovali, ale nemají možnost přijít dopoledne. Pokusíme se jim vyjít vstříc. A připravujeme rozšířit i termíny odběrů plazmy,“ líčí Kateřina Nováčková.

Novinky bude transfuzní pracoviště průběžně zveřejňovat na svém webu www.klatovy.nemocnicepk.cz/krev nebo na svém facebookovém profilu www.fb.com/krevaplazma.