Klatovská nemocnice obnovuje od pátku očkování proti covidu novou vakcínou Comirnaty XBB 1.5

10. 10. 2023

KRÁTKÁ INFORMACE

Z důvodu sezony respiračních onemocnění a vstupu nové vakcíny proti onemocnění Covid-19 do ČR obnovuje Klatovská nemocnice provoz očkovacího místa resp. očkování proti covidu. S očkováním začne tento pátek 13. října dopoledne a další termíny budou vždy po 14 dnech až do odvolání. Očkuje se přímo v hlavní budově nemocnice novou vakcínou Comirnaty XBB 1.5. 

„Preferujeme, aby se zájemci o očkování proti covidu obraceli primárně na své ošetřující lékaře, kteří by jim měli očkování zajistit. Protože ale víme, že někteří praktici to odmítají, vycházíme veřejnosti vstříci budeme očkovat v nemocnici," informuje mluvčí Klatovské nemocnice Jiří Kokoška s tím, že očkování bude probíhat v původní dětské neurologické ambulanci, která je z vestibulu vpravo za ortopedickými ambulancemi.

"Provoz očkovacího místa pak bude každý lichý pátek od 8 do 11:30. Tato kapacita je vzhledem k předpokládanému zájmu dostatečná, a není proto nutné se k očkování rezervovat. Přesto ale i tato možnost existuje na rezervačním portálu Ministertva zdravotnictví ČR," doplňuje mluvčí.  
    

Nejbližší termíny očkování proti covidu v KN
  • pátky 13. a 27. října a 10. a 24. listopadu (dále dle zájmu)
  • vždy 8:00 - 11:30
  • dětská neurologická ambulance (z vestibulu vpravo)

     
Nová vakcína je určena pro osoby starší 12 let. Očkuje se jako jedna dávka (monovakcína) a nerozlišuje se, zda se jedná o základní očkování nebo posilující dávku. Pro již dříve očkované ovšem platí, že novou dávku nelze podat dříve než po třech měsících od posledního očkování proti covidu. Zároveň je ale možné podat vakcínu ve stejný den společně s očkováním proti chřipce. Toto je ale vhodné konzultovat s ošetřujícím tedy praktickým lékařem. 

Varianta jednodávkové vakcíny proti covidu pro děti ve věku 5 až 11 let má být v ČR k dispozici během podzimu. O její dostupnosti bude primárně informovat resort zdravotnictví. Rezervaci očkování je možné provést podobně jako dříve ve dvou krocích na webu MZČR:

Zpět

Zápatí - další informace

esf eu MMR

©2024 Skupina Nemocnice PK
Created by Beneš & Michl.