Kapka naděje myslí na nemocné děti i v Klatovech. Nemocnici pořídila EKG pro kojence, zvlhčovače vzduchu či postýlky

7. 11. 2023

TISKOVÁ ZPRÁVA, PODĚKOVÁNÍ

Částkou převyšující 200 milionů korun už pomohl od svého vzniku dětským oddělením a zařízením pečujícím o dětské pacienty se závažným onemocněním Nadační fond Kapka naděje. Mezi zhruba 50 podporovanými nemocnicemi je od roku 2015 i ta v Klatovech. A díky tomuto pevnému spojení může Klatovská nemocnice opět významně zlepšit péči o nejmenší pacienty. Kapka naděje totiž pomohla i letos dětskému oddělení s nákupem zdravotnického vybavení, tentokráte v hodnotě 525 tisíc korun. Jedná se o dvě novorozenecké postýlky, dětský monitor tlaku krve, EKG pro kojence včetně příslušenství, holter EKG a čtyři zvlhčovače vzduchu takzvané nebulizátory. Zástupci fondu a společnosti Shell Czech Republic a.s., která nákup financovala, předali nemocnici přístroje v pondělí. 

"Jsme rádi, že jsme letos mohli přijet opět do Klatov. Díky partnerům, kteří nám pomáhají naše projekty financovat, absolvujeme podobných návštěv a předání přístrojů naštěstí hodně, což je vždy velice příjemná povinnost. Nicméně v Klatovské nemocnici ten příjemný pocit ještě umocňuje krásné prostředí celého dětského oddělení, počínaje pestrobarevným oblečením personálu, přes výzdobu chodeb a celého oddělení až po hernu, která je tu dětem k dispozici," uvedla během slavnostního předání přístrojů ředitelka nadace Dita Loudilová s připomenutím, že právě i zlepšovat prostředí zdravotnických zařízení je jedno z poslání Kapky naděje.

Lékařka dětského oddělení Kamila Pečenková následně představila jednotlivé přístroje a popsala, jak budou v Klatovské nemocnici pomáhat. "Nebulizátory zvlhčují vzduch přímo u postýlek pacientů, kteří ´mají potíže s dýcháním, tedy například dětem s laryngitidou. Jejich důležitou funkcí je možnost nastavit potřebnou teplotu, kyslík a případně přidat i léčebnou látku, kterou pak děti inhalují," upřesnila lékařka s tím, že nemocnice sice nebulizátory běžně používá, zejména v sezoně respiračních onemocnění je jich ale pro všechny nemocné děti nedostatek. Proto bylo třeba je dokoupit. 

Nákup přístrojů konkrétně pro Klatovskou nemocnici umožnil generální partner Kapky naděje a provozovatel čerpacích stanic Shell. Ten v rámci regionální podpory nemocnic po celé České republice uhradil jen v loňském roce přístroje a vybavení v celkové hodnotě téměř 15 milionů korun.  "Pomohli a nadále k tomu pomáhají i přímo naši klienti, kteří využívají věrnostní program Shell ClubSmart, neboť za každý bod z věrnostního programu mohou poukázat na konto nadačního fondu 1 korunu. Loni takto poslali na pomoc nemocným dětem přes pět milionů korun. A dnes můžeme díky nim předat přístroje i zde v Klatovech," uvedla za Shell Czech Republic a.s.  Jana Voštinárová

Předání přístrojů se za nemocnici zúčastnil personál dětského oddělení včetně primáře Štěpána Kutílka a vrchní sestry Gabriely Kubíkové a také ředitel nemocnice Jiří Zeithaml. Po předání si návštěva prohlédla i lůžkové stanice a předala hospitalizovaným pacientům drobné dárky v podobě hraček a her.    

Nadační fond Kapka naděje založila v roce 2000 s cílem podporovat léčbu dětských onkologických pacientů Vendula Pizingerová. Její dcera totiž v roce 1998 onemocněla těžkou formou leukémie, které později podlehla. Z počátku fond podporoval hematologické a onkologické pracoviště pražského Motola. Po roce 2002 ovšem postupně rozšířil svoji pomoc i na dětská onkologická pracoviště dalších nemocnic a později obecně na dětská oddělení a to včetně regionálních nemocnic. Za 23 let existence již fond respektive jeho dárci pomohli částkou přesahující 200 milionů korun.

Klatovské nemocnici už v minulosti pořídila Kapka naděje například pulsní oxymetr, fototerapeutickou lampu, monitory životních funkcí s adaptéry pro dětské pacienty a další přístroje. 

Více o Nadačním fondu Kapka Naděje


     

Podpořit nadační fond mohou i drobní dárci z řad veřejnosti. Buď přímo platbou na účet fondu (návod na webu Kapky naděje), nebo příspěvkem do sbírky fondu, která je celoročně v Lékárně Klatovské nemocnice (Lékárna V nemocnici).   

Zpět

Zápatí - další informace

esf eu MMR

©2024 Skupina Nemocnice PK
Created by Beneš & Michl.