Vyšetření množství protilátek proti nemoci covid-19 třídy IgG

VYŠETŘENÍ PROTILÁTEK

Klatovská nemocnice nabízí veřejnosti vyšetření množství protilátek proti viru SARS CoV2. Vyšetření odhalí, zda má dotyčný v těle protilátky, tedy zda se s onemocněním již setkal a vytvořil si protilátkovou imunitu. Vytvořené protilátky snižují riziko reinfekce. Výsledek testu může také napovědět, kdy se nechat očkovat.

Co vyšetřujeme?

IgG test
  • zjišťuje přítomnost a množství IgG protilátek proti viru SARSCoV2
  • test může odhalit i bezpříznakové prodělání nemoci covid-19
  • IgG protilátky se vytváří cca po 14 dnech od nástupu příznaků a maxima dosahují po šesti týdnech, nicméně zaznamenat je lze i později 

K čemu je dobré vyšetření?

Pozitivní výsledek hladiny protilátek IgG ukazuje na již prodělanou infekci, může indikovat schopnost organismu bránit se proti opětovné infekci a může napomoci k rozhodnutí, kdy se nechat očkovat.

Jak a kde vyšetření probíhá a kdy bude výsledek?

Testy IgG se provádí odběrem malého množství žilní krve v odběrové místnosti OKL Klatovské nemocnice (v budově č. 5 u starého vjezdu do areálu z ulice Pod Nemocnicí) v pracovní dny 7 až 14:30 hod (bez objednání) po uhrazení výkonu v pokladně nemocnice. Bližší info na 376 335 880.

Výsledek obdrží vyšetřená osoba druhý den. Způsob předání (osobní, zabezpečeným mailem) bude dojednán při odběru. Součástí bude komentář popisující číslený výsledek.     

Kolik vyšetření stojí?

500 Kč v pokladně ve vstupní hale KN (hotovost i platební karta).

   
protilátky

Zápatí - další informace

ESF

Copyright ©2021 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.