Na tehdejší dobu byla nová nemocnice pavilónového typu postavena a vybavena velmi moderně, prakticky a s velkou pečlivostí. Podle úsudku odborníků byla dlouhou dobu jednou z nejmodernějších nemocnic v Čechách. Důkazem toho byla skutečnost, že si zemský správní výbor v Praze vyžádal v roce 1923 fotografie budov a interiérů pro výstavu ve Štrasburku.
Klatovská nemocnice se od svého vzniku mohla pyšnit mnoha skvělými a na tehdejší dobu velmi uznávanými odborníky z řad lékařů, kteří svůj profesní život zasvětili lékařské praxi.
Prvním primářem nové nemocnice se stal v roce 1914 chirurg Dr. Bohumil Till, kterého po úmrtí na španělskou chřipku v jeho 42 letech nahradil primář - chirurg Dr. Karel Dobruský. Ten stál v čele nemocnice od roku 1918 až do roku 1954, kromě let 1943 – 1945, kdy byl vězněn v koncentračním táboře a nemocnici řídil Dr. Stanislav Pour.
Do roku 1938 bylo v klatovské nemocnici 262 lůžek a postupem času se kapacita navýšila na 340. V roce 2003 tvořilo lůžkovou kapacitu nemocnice 382 lůžek a 12 odborných pracovišť. V roce 2011 měla nemocnice 376 lůžek.
Významnými osobnostmi, které tvořily dobrou pověst nemocnice v nedávné historii, bylo mnoho. Za všechny jmenujme prim. MUDr. Vladimíra Sobotku, přednostu chirurgického oddělení; prim. MUDr. Bedřicha Barborku, přednostu ARO; prim. MUDr. Aloise Mádleho, přednostu interního oddělení; prim. MUDr. Jiřího Hotovce, přednostu dětského oddělení; prim. MUDr. Václava Hadince, přednostu patologického oddělení a mnoho dalších.
Protože téměř sto let starý areál nemocnice už nevyhovoval současným požadavkům na zdravotnické zařízení, přistoupila Rada Plzeňského kraje na počátku nového milénia k vybudování nové části nemocnice. Cílem bylo soustředit většinu zdravotnických oborů – ambulancí i lůžkové části do jednoho velkého objektu do takzvaného monobloku. Ten byl zprovozněn v roce 2012. Většinu původních prostor nemocnice opustila.