Zemřela bývalá ředitelka Nemocnice s poliklinikou Stod Ing. Jaroslava Kunová

15. 2. 2020

VZPOMÍNÁME

Ve středu 12. února zemřela bývalá ředitelka Nemocnice s poliklinikou Stod Ing. Jaroslava Kunová, která největší část své kariéry spojila s Fakultní nemocnicí v Plzni.

Jaroslava Kunová vystudovala Vysokou školu strojní a elektrotechnickou v Plzni a po studiu pracovala pro Plzeňský kraj v oblasti investiční výstavby bytů a občanské vybavenosti. Později absolvovala postgraduální studium Právnické fakulty Univerzity Karlovy se zaměřením na hospodářské, obchodní a správní právo a poté vedla v letech 1991 až 1996 nemocnici ve Stodu.

Odtud odešla do fakultní nemocnice, kde byla první dva roky ekonomickou náměstkyní a poté nemocnici 16 let řídila. Byla mimo jiné i dlouholetou předsedkyní Asociace nemocnic České republiky. Problematice zdravotnictví se věnovala i po odchodu z plzeňské nemocnice.

Na Jaroslavu Kunovou budeme vzpomínat jako na osobnost, která se zasloužila o významný rozvoj zdravotnictví, kvality a dostupnosti péče v celém Plzeňském kraji.

S úctou Stodská nemocnice a Nemocnice Plzeňského kraje

Foto Deník