Skončila možnost bezplatných PCR testů z preventivních důvodů

5. 5. 2022

KRÁTKÁ INFORMACE

Ukončení stavu pandemické pohotovosti, na kterém se ve středu shodli poslanci, znamená mimo jiné ukončení možnosti nechat se zdarma jednou za měsíc preventivně otestovat PCR testem na onemocnění covid. Zdravotní pojišťovny budou dál hradit jen testy, na které vystaví žádanku lékař. Nemocnice Plzeňského kraje proto ukončují k 5. květnu preventivní bezplatné testování.

"Ode dneška budeme testy provádět bezplatně, respektive na vrub zdravotního pojištění, pouze indikovaným pacientům. Ostatní zájemci budou mít možnost nechat si testy udělat jako samoplátci, přičemž cena testu zůstává ve výši 814 korun," říká mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Zájemci, kteří se k preventivnímu testu rezervovali již dříve, si mohou buď rezervaci zrušit, nebo si nechat test provést právě jako samoplátci. "Omlouváme se, že ke změně dochází takto narychlo. Pouze ale reagujeme na čerstvé rozhodnutí zákonodárců," doplňuje mluvčí.

Info zde: https://testovani.uzis.cz/