Při nástupu k plánovaným hospitalizačním výkonům je požadován negativní PCR test

11. 11. 2021

KRÁ´TKÁ INFORMACE

S účinností od pondělí 15. listopadu bude Klatovská nemocnice vyžadovat od všech pacientů objednaných k plánovaným hospitalizačním výkonům (včetně endoskopických výkonů) PCR negativní test ne starší 72 hodin od odběru. Absolvovat tento test  bude požadováno po všech pacientech bez ohledu na to, zda jsou očkováni nebo zda prodělali onemocnění covid v předchozích 180 dnech.

"Smyslem tohoto opatření je nejen ochrana ostatních pacientů a personálu, ale především ochrana přímo testovaných pacientů. Oni přicházejí na zákrok, který částečně oslabí jejich organismus, a kdyby se zároveň u nich rozvinulo onemocnění covid, mohlo by to mít pro pozákrokovou rekonvalescenci ale i jejich celkový zdravotní stav negativní důsledky," říká mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška s tím, že test PCR provede jeden až dva dny před nástupem k hospitalizaci ambulance daného hospitalizačního oddělení. Toto oddělení také provede indikaci a náklady na test uhradí systém zdravotního pojištění (více viz níže). Pacienti si rovněž mohou nechat udělat test na jakémkoli odběrovém místě, kde je ovšem třeba se včas zaregistrovat. "Pacienty zároveň žádáme, aby od odběru PCR testu do nástupu k plánované hospitalizaci dodržovali zásady domácí karantény," doplňuje mluvčí.

Proč požadujeme PCR  testy a proč u všech pacientů?

Pokyny k provádění PCR testů

Dodržování karantény od provedení testu do hospitalizace

Od provedení testu a do nástupu k plánované hospitalizaci musí pacinet dodržovat zásady domácí karantény:

Děkujeme za pochopení a dodržování