Testování nemoci covid antigenními testy a metodou PCR

rezervace Ag testy    Pokud se nemůžete dostavit, rezervaci včas zrušte!

Klatovská nemocnice provádí vyšetření onemocnění covid-19 antigenními testy a metodou PCR. K oběma typům testů je nutné se objednat. Níže najdete popis jak. 

Pro koho je určen konkrétní typ testu?

Antigenní test 

Vyšetření AG testy je určeno ...

 • všem pojištěncům v systému zdravotního pojištění ČR. Testování stanovuje Mimořádné opatření MZČR č. 486, příloha 2. Test lze absolvovat opakovaně, nejvýše však jednou za sedm dní.
  !!! od 1. 9. se budou podmínky provádění testů na vrub zdravotního pojištění měnit
     
 • samoplátcům (od 1. 9. 2021), tzn. např. lidem, kteří nebudou splňovat podmínky bezplatného provedení testu - cena testu 201 Kč. 

Nemocnice předává výsledek na vlastním formuláři. Používá test "SARS-CoV-2 Rapid Antigen test“ od výrobce SD Biosensor, Inc. (distributor Roche Diagnostics GmbH), který je mezinárodně uznávaným testem.  

PCR test

Metoda PCR je určena...

 • pacientůmkteré k vyšetření indikuje ze zdravotních důvodů buď jejich ošetřující lékař, nebo kvůli rizikovému kontaktu s nemocným krajská hygienická stanice (KHS),

 • všem pojištěncům v systému zdravotního pojištění ČR, kteří projeví zájem o testování z jiných důvodů. Takové testování stanovuje Mimořádné opatření MZČR č. 486, příloha 2 a test lze absolvovat opakovaně, nejvýše však dvakrát za kalendářní měsíc,
  !!! od 1. 9. se budou podmínky provádění testů na vrub zdravotního pojištění měnit

 • samoplátcům, kteří chtějí výsledky vyšetření pro vlastní potřebu, ale nesplňují podmínky bezplatného provedení testu na vrub zdravotního pojištění. Samoplátcům se vystavuje vícejazyčné potvrzení o výsledku testu.
 • od 1. 9. 2021 žákům škol, kteří jsou ve škole pozitivně testování preventivním antigenním testem. KN nabízí těmto žákům resp. rodičům konfirmační PCR test. Podmínkou pro odběr konfirmačního PCR testu je:
  • Zákonný zástupce žáka nebo žák telefonicky sdělí pozitivní výsledek Ag testu svému lékaři pro děti a dorost nebo praktickému lékaři. V případě, že lékař rozhodne o provedení konfirmačního PCR testu, je povinný vystavit na test elektronickou žádanku.
  • Elektronickou žádanku není potřebné tisknout ani nosit s sebou na odběrové místo. Na odběrovém místě bude elektronická žádanka dohledána pomocí kartičky zdravotního pojištění žáka.
  • Pro žáky s vystavenou elektronickou žádankou KN vyhradila na odběrovém místě provedení konfirmačních PCR odběrů každý pracovní den od 1. do 17. 9. 2021 v čase od 11:30 do 12:30 hod. a to bez nutnosti předchozího objednání.

Výsledek posledního provedeného Antigenního a PCR testu si stejně jako potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci covid lze stáhnout na webu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz, kde stačí zadat rodné číslo a číslo občanského průkazu a pomocí hesla, které vám přijde přes SMS, si můžete certifikát stáhnout a vytisknout. Všechna potvrzení jsou mezinárodní a uznávaná státy EU a obsahují kontrolní unikátní QR kód.     


Jak se k vyšetření objednat?

Provoz odběrového místa se přizpůsobuje zájmu žadatelů. 

Antigenní test

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte.

rezervace Ag testy 

Rezervaci provádějte pečlivě dle pokynů rezervačního systému. Při odběru je nutné se prokázat kartičkou pojištěnce. Pokud se nemůžete k testu dostavit, rezervaci včas zrušte!

PCR test

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte:

rezervace PCR test

Rezervaci provádějte pečlivě dle pokynů rezervačního systému. Je nutné označit důvod / variantu testování (indikovaný pacient, preventivní, s potvrzením resp. samoplátce). Pokud jste indikovaný pacient a systém objednávku neumožní, obraťte se zpět na KHS či lékaře, aby zadal/a eŽádanku k vyšetření do centrálního úložiště. Bez odeslání eŽádanky se nelze objednat. Kdo smí vyšetření indikovat? Info zde 


Jak a kam se k odběru dostavit?

Antigenní testy / PCR testy

Odběrové místo Klatovské nemocnice je v západní parkové části areálu nemocnice. K vyšetření je nutné přijet/přijít jižní (starou) bránou z ulice Pod Nemocnicí. Tam je již příjezd značen.

Hlavní bránou k odběrovému místu přijet vozem nelze.

  
KN odberove misto


Kolik stojí vyšetření a jak je uhradit?

Antigenní test

Pojištěncům v systému zdravotního pojištění ČR hradí vyšetření jeho zdravotní pojišťovna. Nejvýše však jednou za sedm dní. Nepojištěným osobám / samoplátcům Ag testy neprovádíme. 

Od 1. 9. se pravidla pro bezplatné provádění testu mění. Nemocnice bude poskytovat testy i samoplátcům v ceně 201 Kč.   

PCR test

Indikovaným pacientům a zájemcům o preventivní vyšetření resp. pojištěncům hradí vyšetření systém zdravotního pojištění. 

Samoplátce si zajišťuje vyšetření na vlastní náklady. Cena je 814 Kč. Částka se hradí přímo v místě odběru a to pouze platební kartou. 


Jak a kdy se předávají výsledky vyšetření?

Antigenní test

Výsledek testu je žadateli sdělen do 20-30 minut od provedení testu a to osobně na určeném místě poblíž odběrového místa. 

Pokud bude výsledek antigenního testu pozitivní a testovaná osoba nebude mít klinické příznaky nemoci, musí se na místě dle opatření ministerstva bez prodlení podrobit kontrolnímu testu metodou PCR.

PCR test

Výsledky vyšetření jsou předány žadateli nejpozději do 48 hodin od odběru, ve většině případů ale již druhý den od odběru. 

Výsledky vyšetření obdrží každý formou SMS. Samoplátci navíc i mailem, který uvedou při objednání. Výsledek v mailu je předáván na trojjazyčném formuláři, který je v souladu se vzorem Lékařského potvrzení o výsledku testu PCR na průkaz SARS-CoV-2 k doložení při překročení hranic. Soubor přijde žadateli zaheslovaný. Instrukce, jak heslo zjistit, je uvedena v těle mailu. 

Pokud výsledke testu nepřijde do 48 hodin od vyšetření, kontaktujte laboratoř 775 474 016. Provozní doba linky je Po-Pá 6-16 hod; So 6-12 hod; Ne 6-9 hod.

Výsledek posledního negativního provedeného Antigenního a PCR testu si stejně jako potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci covid lze stáhnout na webu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz, kde stačí zadat rodné číslo a číslo občanského průkazu a pomocí hesla, které vám přijde přes SMS, si můžete certifikát stáhnout a vytisknout. Všechna potvrzení jsou mezinárodní a uznávaná státy EU a obsahují kontrolní unikátní QR kód.   


Infolinka v případě nejasností

Pokud jste nenašli potřebné informace výše, volejte 777 363 014. Poradíme vám, ale nelze po telefonu rezervovat odběr. K odběru se skutečně lze objednat jen online přes internetový rezervační systém. Děkujeme za pochopení.

Zápatí - další informace

ESF

Copyright ©2021 Nemocnice Plzeňského kraje
Created by Beneš & Michl.