Testování nemoci covid metodou PCR

Od 5. května zaniká všem pojištěncům nárok na preventivní PCR test zdarma. https://testovani.uzis.cz/ 

Komu PCR test provádíme? 

Bezplatně
Samoplátci

Jak se k vyšetření objednat?

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, ve kterém si zvolíte volný termín, kdy se k odběru dostavíte:

rezervace PCR test


Jak a kam se k odběru dostavit?

Odběrové místo Klatovské nemocnice je v západní parkové části areálu nemocnice. K vyšetření je nutné přijet/přijít jižní (starou) bránou z ulice Pod Nemocnicí. Tam je již příjezd značen.

Hlavní bránou k odběrovému místu přijet vozem nelze.

  
KN odberove misto


Kolik stojí vyšetření a jak je uhradit?

Indikovaným pojištěncům hradí test systém zdravotního pojištění.  Samoplátci si test hradí sami platební kartou přímo v místě odběru. Cena je 814 Kč. 


Jak a kdy se předávají výsledky vyšetření?

Výsledky vyšetření jsou předány žadateli nejpozději do 48 hodin od odběru, ve většině případů ale již druhý den od odběru. Výsledky vyšetření obdrží každý

 • formou SMS a následně emailem (odstup SMS a mailu může být 1 až 2 hodiny).
 • Potvrzení o negativním výsledku posledního provedeného PCR testu si následně stejně jako potvrzení o očkování lze stáhnout na webu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz dle návodu pomocí - a) RČ, čísla OP a hesla, které přijde přes SMS, nebo b) kontaktních údajů, data narození a hesla. Potvrzení jsou mezinárodní a uznávaná státy EU a obsahují kontrolní unikátní QR kód. 
 • Certifikát o prodělané nemoci covid je rovněž na webu ÓČKO, ale nejdříve 10. den po pozitivním PCR testu. Certifikát nevystavuje nemocnice, ale Ministerstvo zdravotnictví. Je proto zbytečné volat do nemocnice a domáhat se vydání potvrzení dříve. 

Pokud se Vám nepodaří ani po uvedených lhůtách a opakovaných pokusech získat přes web Óčko.UZIS.cz certifikát, postupujte dle pokynů viz Nejčastější dotazy při problémech se získáním výsledku. 

Nejčastější dotazy při problémech se získáním výsledku

Pokud Vám nepřišla nebo jste si smazal/a SMS s výsledkem o provedeném testu, napište nám na covid19@klatovy.nemocnicepk.cz do 12.4.2022*  resp. na covid@domazlice.nemocnicepk.cz od 13.4. 2022* mail s následujícími údaji:

 • jméno, příjmení 
 • rodné číslo, národnost
 • datum provedeného odběru   
 • bydliště (PSČ, město, ulici č.p)
 • telefoní číslo, mail
 • a větu "Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů."

*od 13.4. do 15.6. bude z důvodu rekonstrukce laboratoře Virologie v KN zpracovávat PCR vyšetření laboratoř Domažlické nemocnice.

Hraniční výsledek znamená, že ve vzorku byla detekována genetická informace viru SARS-CoV-2 ve velmi malém množství. Vzhledem k neznámé anamnéze není na základě tohoto výsledku možné vyhodnotit analyzovaný vzorek jako negativní, ani jako pozitivní. Pro správné vyhodnocení je potřeba PCR test opakovat nejméně dva dny po předchozím odběru. Pro zajištění bezpečnosti Vašeho okolí doporučujeme během těchto dvou dnů minimalizovat počet kontaktů s vaším okolím. Pro vystavení žádanky na opakovaný PCR test kontaktujte svého obvodního lékaře nebo nejbližší hygienickou stanici. Opakovaný test je hrazen zdravotním pojištěním. Na základě hraničního výsledku není možné žádat o vystavení certifikátu o prodělaném onemocnění COVID-19.

EU certifikát vystavuje Ústav zdravotnických informací a statistiky - ÚZIS. Laboratoř jen odesílá výsledky testů do jeho systému. Proces zpracování a vygenerování certifikátu může trvat až 24 hod a je nezávislý na laboratoři.

 • Pokud na certifikát čekáte déle než 24 hodin a jste si jisti, že jste při rezervaci odběru všechny kontaktní údaje uvedli správně, tak se v případě problémů se stažením EU certifikátu obraťte na ÚZIS (ocko.uzis.cz) resp. na kontaktní linku 1221. 
 • Problémem, ale mohou být i chybně vyplněné identifikační údaje (jméno, adresa, rodné číslo, kontaktní údaje). Pokud se domníváte, že jste některý z těchto údajů zadali nesprávně, obraťte se na své odběrové místo (kontakt viz mail výše) a údaje si nechte zkontrolovat a opravit.   

Pokud jste nenašli potřebné informace výše, volejte 777 363 014. Poradíme vám, ale nelze po telefonu rezervovat odběr, ani vám telefonicky nesdělíme výsledek. Děkujeme za pochopení.

Zápatí - další informace

esf eu MMR

©2022 Skupina Nemocnice PK
Created by Beneš & Michl.